TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Zamba.pl to serwis społecznościowy, dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie. Aby dołączyć do innych użytkowników serwisu zarejestruj się!
svetomir blog
Poprzedni tekst organizacyjny na temat swoich blogów napisałem u progu Wielkiego Postu, a więc ponad pół roku temu, czas już tedy nadszedł najwyższy na spłodzenie kolejnego. A wiele się w ciągu tego czasu na moich blogach zmieniło.

Poprzedni tekst organizacyjny na temat swoich blogów napisałem u progu Wielkiego Postu, a więc ponad pół roku temu, czas już tedy nadszedł najwyższy na spłodzenie kolejnego. A wiele się w ciągu tego czasu na moich blogach zmieniło. Oczywiście zmiany te nie dotyczą spraw podstawowych. Nadal Kultura Okiem Svetomira jest moim głównym blogiem. Kategorie, które do niego dodałem wypełniły się tekstami i dotrzymują już kroku tym, które powstały w czasie reorganizacji moich blogów rok temu. Obecnie myślę już o powołaniu nowych kategoryj, ale nie jestem jeszcze na ten krok ostatecznie zdecydowany.


Oprócz formalnych kategoryj funkcjonują na tym blogu mniej formalne cykle. Pierwszy to cykl festiwalowy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, cykl ten liczy w tym roku 15 tekstów. Oprócz nich jest on jeszcze uzupełniony kilkoma nieplanowanymi wpisami, najczęściej zdjęciami plakatów imprez, jakie napotykam na swojej drodze. Drugi cykl to teksty multimedialne poświęcone kolejnym okresom roku liturgicznego. Najbardziej rozwinął się on od Adwentu do Wielkanocy mijającego roku kościelnego. W kolejnych latach trudno będzie ten rozmach powtórzyć, ale na pewno niejedno się jeszcze z tego cyklu wykluje, tak na blogu, jak i poza nim. Kolejny to cykl eurowizyjny. W tym roku zacząłem go z rozmachem w styczniu, kontynuowałem w lutym, a potem nie dokończyłem, bo w maju intensywnie pracowałem nad większym projektem. W kolejnym roku planuję wrócić do eurowizyjnych tematów, jednak w zakresie dosyć ograniczonym, bo chcę temu zagadnieniu poświęcić najwyżej pół tuzina tekstów. Te trzy wyżej omówione cykle są w pewnym sensie stałe. Będą się pojawiać w kolejnych latach, choć zapewne z różną intensywnością. Ostatni cykl, jaki w niedawnym czasie gościł na łamach tego bloga, to teksty o serwisach społecznościowych polskiego internetu. Ten cykl jest już w zasadzie ukończony, chociaż pojawienia się w nim jeszcze pojedynczych wpisów nie wykluczam. Jako, że to mój blog główny, musi się ukazywać regularnie. Nadal więc staram się utrzymać tempo dwóch wpisów tygodniowo.Z kolei Limeryki ze śmietnika, równie regularnie uzupełniane, zasadniczo wypełniane są zawartością odpowiadającą tytułowi. Przez jakiś czas będzie tak nadal, zresztą wkrótce poświęcę temu blogowi odrębny tekst. Co do Rybnika w obiektywie komórki i Polityki Okiem Svetomira, to obydwa te blogi aktualnie pozostają w praktycznym zawieszeniu. Na potrzeby pierwszego z nich mam nawet zgromadzone sporo materiału, jednak brakuje mi czasu, żeby ten materiał opublikować. Na drugi zaś nie mam na razie nic gotowego, ani nawet zaplanowanego. Jeśli więc coś na tych dwóch blogach będzie się pojawiać, to raczej sporadycznie aniżeli regularnie. Na wszystkich czterech powyższych blogach pojawiały się już w bieżącym roku i będą się pojawiać nadal teksty komercyjne. Życie pokazało, że są to głównie teksty z zakresu pozycjonowania stron internetowych. Aktualnie przyjąłem strategię pisania tych tekstów w taki sposób, aby nie różniły się tematem, formą i poziomem od innych tekstów na danym blogu. Cztery powyżej wymienione blogi, umieszczone na platformie Blox są blogami tematycznymi. Mam również cztery blogi ogólne, na które trafiają wybrane teksty z blogów tematycznych. Te blogi są umieszczone na serwisach: Salon24, ProPolonia, Zamba i Profeo. Dzięki tej różnorodności chcę dotrzeć do jak najszerszego grona czytelników.


Tagi:

 
Fajne
oceny pozytywne: 2  |  oceny negatywne: 0

Dodaj komentarz: