TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Zamba.pl to serwis społecznościowy, dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie. Aby dołączyć do innych użytkowników serwisu zarejestruj się!
hedonista blog
" Hedonista widzi cel życia w przyjemności zmysłowej, której naturą jest, że można jej doświadczać jedynie samemu. Na przykład, jeżeli ja rozkoszuję się smakiem czegoś, moje zadowolenie nic nie daje innej osobie - nie może go doświadczyć. Przyjemność możemy odczuwać tylko własnymi zmysłami. Dlatego hedonizm jest nie tylko poszukiwaniem przyjemności zmysłowej, ale i poszukiwaniem przyjemności własnej - nie kogoś innego. Tak więc, hedonista jest w naturalny sposób egoistą."

By rozkoszować się smakiem jabłka musimy mieć jabłko w ustach. Oznacza to, że musimy uzyskać nad nim kontrolę. Żeby to osiągnąć, musimy je "posiąść". Ta sama zasada odnosi się do innych "rzeczy", którymi chcielibyśmy się cieszyć - samochodu, cukierka czy osoby innej płci. Jako hedoniści zawsze staramy się podporządkować sobie i kontrolować ludzi oraz rzeczy. Im więcej kontrolujemy, tym większy wydaje nam się nasz sukces którym jest odczuwanie rozkoszy . Poznając drogę do rozkoszy poznajemy sztukę jej osiągnięcia , a gdy już poznamy to dobrze ,to możemy podzielić się tym z innymi pokazać im że osiągnięcie rozkoszy jest możliwe lekcje i pomoc udzielone innym pomogą im poznać znaczenie słowa przyjemność. Odkrycie w sobie nowych doznań i podzielenie się tymi doznaniami z innymi osobami.

Odczuwanie przyjemności jest czymś wspaniałym. Umiejętność świadomego odczuwania przyjemności nacechowana jest poczuciem winy wpajanym przez pasjonatów religii i fanatyków chętnych by cierpieć.Każdy ma prawo wybierać, może bycie cierpiętnikiem właśnie ich uszczęśliwia i to jest ich radość mają takie prawo ,jeśli tego chcą. Mówią że wykorzystuje się drugą osobę do osiągnięcia przyjemności w sposób egoistyczny i to jest prawda. Ale chwilkę później następuje zmiana i to ja staję się czynnikiem stymulującym doznanie drugiej osoby.

W tym jest ambaras żeby dwoje chciało na raz. Umiejętność uzgodnienia tego co jest dozwolone i czarodziejskie słowa potrafią bez udawania otworzyć się i pozwolić spełnić swoje fantazje.

To nie człowiek powinien służyć ideom ale idee człowiekowi . Tak często ludzie uciekają przed osobami które kochają bo wstydzą się przyznać do swoich fantazji i potrzeb . Czasami chcą tylko sprawdzić czy coś się im spodoba czy nie bo wyobraźnia podpowiada im różne rzeczy.

A to moim zdaniem pozwala poznać samego siebie i drugą osobę przekonać się czym jest przyjemność i jakie są jej granice jeśli faktycznie istnieją.................................. 
Fajne
oceny pozytywne: 2  |  oceny negatywne: 0

Dodaj komentarz:

no to super
#3, 09.12.2011 - 16:42
:-) zrozumiałam
#2, 09.12.2011 - 16:41
#1, 08.12.2011 - 18:54
 

Użytkownik
offline
offline hedonista
Dania, Staden Kobenhavn, CopenhagenBlogi: tagi
brak tagów