TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Zamba.pl to serwis społecznościowy, dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie. Aby dołączyć do innych użytkowników serwisu zarejestruj się!
SenCarfray blog

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Brigham Young to ojcowie odpowiadają za to jak silna będzie nasza silna wola i determinacja w działaniu. Co zrobić aby wychować dziecko o silnej woli?

Naukowcy przyjrzeli się bliżej ponad 300 rodzinom na przestrzeni 4 lata pytając przez ten czas rodziców o swój styl wychowania, podczas gdy dzieci w wieku 11-15 lat musiały opowiadać o swoich wynikach w szkole i osiągniętych celach.

Badania pokazały jasno, że ojcowie o demokratycznym stylu wychowania, wymagającym od dzieci, lecz jednocześnie dającym im dużo miłości i autonomii w działaniu (co przeradza się później w odpowiedzialność) wychowali dzieci bardziej zdeterminowane – które osiągały w szkole lepsze rezultaty i rzadziej popadały w kłopoty.

Natomiast ojcowie wychowujący swoje pociechy w stylu autokratycznym – rządzący żelazną, często także ciężką, ręką wychowali dzieci mniej zdeterminowane i posiadające słabszą silną wolę.

Badanie to jest jednym z niewielu, które wskazuje na bardzo ważną rolę ojca w wychowaniu dzieci. To właśnie ojcowie, jak wskazały wcześniejsze badania, odpowiadają w ogromnej mierze za samoregulację psychiczną oraz samoocenę dziecka (co nie znaczy że, matki nie mogą też na to wpływać).

Autorzy badań wierzą, że jest tak dlatego, że to mężczyźni częściej biorą na siebie rolę zaszczepienia w dziecku tych wartości co spowodowane jest czynnikami społecznymi.

Wszyscy ojcowie – słuchajcie zatem swoich dzieci, miejcie z nimi dobre relacje, ustanawiajcie zasady, lecz dajcie też im nieco wolności. W ten sposób wasze dzieci będą w przyszłości ludźmi o silnej woli.

Źródło: medicaldaily 
Fajne
oceny pozytywne: 12  |  oceny negatywne: 0

Dodaj komentarz:

iwka55 (56)
Nauka to jedno,a życie to już całkiem inna bajka
#1, 20.06.2012 - 07:02
 

Użytkownik
Blogi: tagi