TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Zamba.pl to serwis społecznościowy, dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie. Aby dołączyć do innych użytkowników serwisu zarejestruj się!
Cutibaza blog

Smoleńsk, niekończaca historia

Senator Mieczysław Augustyn. na antenie TVP, podczas programu "Minęła dwudziesta" skomentował skandaliczne pomyłki które wyszły na jaw w trakcie ekshumacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.
"Jeśli obok zwłok kochanych ludzi, jest szczątek kogoś innego, kto zginął w tej samej katastrofie, czy to kogokolwiek obraża i zbezczeszcza Szkoda, że tak się stało, ale w tej sytuacji nazwać zbezczeszczeniem bym się nie odważył" - powiedział senator,
Mieczysław Augustyn.


1

Po tych słowach dziennikarzowi odebrało mowę. Goście programu nie wiedzieli, co powiedzieć
Słowa senatora Mieczysław Augustyn. zaskoczyły dziennikarza TVP i gości, którzy przybyli do studia. Długie milczenie przerwał dopiero prowadzący "Nie ma pan żadnych wątpliwości, że powiedział pan to, co chciał pan powiedzieć?" - zapytał.

Boras
Jeszcze nikt nie wynalazł urządzenia do oddzielania szczątków poszczególnych ofiar katastrof. Sensacje wywołują ci , którzy grają politycznie religią smoleńską.

polak polski z Wielkopolski
Jeśli w "kaczce po pekińsku"
znajdziemy kawałek indyka
to będziemy
kucharza ciągać po sądach ?


Klementyna
Mam podobne zdanie,nikomu to nie uwłacza,a najmniej tym co tam zginęli,
Po co robić ten szum?
Pisiorom ciągle mało
paprania się w zgniłych szczątkach!

2
Brawo - to są święte słowa:"Jeśli obok zwłok kochanych ludzi, jest szczątek kogoś innego, kto zginął w tej samej katastrofie, czy to kogokolwiek obraża i zbezczeszcza Szkoda, że tak się stało, ale w tej sytuacji nazwać zbezczeszczeniem bym się nie odważył"


czytająca
3

Ludzie, poczytajcie sobie np. o tym jak wyglądało pobojowisko po katastrofie lotniczej na Kabatach. Dowiedzcie się jak to wygląda w innych krajach. Na szczęście takie tragedie zdarzają się dość rzadko. Bardzo trudno więc 'z wypadku na wypadek' nauczyć się lub przygotować do takich tragedii. Każda ekipa, w trakcie rządów której coś takiego się przydarza - jest debiutantem i 100% amatorem w tej dziedzinie. Łatwo się mądrzyć po latach. A po katastrofie w Kabatach 'ludzka sieczka' była jeszcze większa. I nie udało się zidentyfikować wielu ciał, ani tym bardziej zagwarantować, że w 1 trumnie nie znalazła się domieszka 'ciała obcego'. W innych krajach też nie zawsze się to udaje i nie potrzeba do tego 'wrogów', czyli w tym wypadku Rosjan...
Zbezczeszczanie zwłok to celowe ich niegodne potraktowanie. Z góry przepraszam za mocne słowa, ale nikt tych szczątków ludzkich bezdomnym psom na pożarcie nie wystawił. Zostały zebrane i pogrzebane z wszelkimi honorami i zgodnie z życzeniami wyrażanymi przez rodziny tragicznie zmarłych - łącznie z pochówkiem na Wawelu. Zgadzam się z p. Senatorem, że o żadnym zbezczeszczaniu nie ma tu mowy.


Rachon redaktorze???
czy sekta pisiacka jest lepsza od innych??????
a może ma niebieska krew
a pozostali czerwona??????






Ecce homo
Na pewno nie powinno to się zdarzyć , ale uważam podobnie jak poseł .Czy jest sens badania DNA każdej znalezionej tkanki ? Czy to coś zmieni ? Z chrześcijańskiego punktu widzenia oddawanie czci zwłokom to pogaństwo , grób jest miejscem symbolicznym a nie miejscem kultu .Rodzinom poległych bardzo współczuję .




 
Fajne
oceny pozytywne: 3  |  oceny negatywne: 1

Dodaj komentarz:

 

Użytkownik
offline
offline Cutibaza
Czechy, Středočeský kraj, Mladá Boleslav



Blogi: tagi
brak tagów
Archiwum wpisów