TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Zamba.pl to serwis społecznościowy, dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie. Aby dołączyć do innych użytkowników serwisu zarejestruj się!
Obiektywny blog

Alkoholizm. Ciemna strona picia – wpływ na życie i relacje

Wybrane fragmenty
Statystyki uzależnienia od alkoholu są alarmujące – aż 800 tysięcy Polaków jest uzależnionych od picia alkoholu. Nawet niewielka ilość alkoholu ma wpływ na organizm człowieka. Częste picie alkoholu jest bardzo szkodliwe i negatywnie działa na cały organizm – poprzez układ nerwowy, układ krążenia, układ oddechowy.

1. Wpływ alkoholu na funkcjonowanie mózgu
Alkohol atakuje serce, wątrobę, nerki, trzustkę. Zaburza ścieżkę szlaków komunikacyjnych w mózgu i wpływa na to, jak działamy. Te zakłócenia mogą zmieniać nastrój, zachowanie, utrudniają także jasne myślenie i koordynację. Światowa Organizacja Zdrowia ustaliła, że bezpieczna dzienna ilość alkoholu to 40 gramów czystego etanolu dla mężczyzn oraz 20 gramów dla kobiet.

2. Działanie alkoholu a płeć
Co istotne – z uwagi na różnice w budowie ciała mężczyzn i kobiet – alkohol działa różnie w zależności od płci. Kobiety są zdecydowanie bardziej wrażliwe niż mężczyźni na skutki picia alkoholu. Przez fakt, że kobiety mają w swoim ciele mniej wody niż mężczyźni, wypity alkohol staje się bardziej skoncentrowany. W rezultacie po wypiciu identycznej dawki alkoholu to kobiety mogą bardziej odczuwać jego działanie.

3. Szybkie rozpoznanie problemu alkoholowego jest kluczowe
Z uwagi na liczne zagrożenia związane z piciem alkoholu, z których głównym jest uzależnienie, niezwykle istotne jest, aby rozpoznać symptomy uzależnienia tak szybko, jak to tylko jest możliwe. Podczas nadmiernego picia alkoholu dochodzi do swoistego paradoksu – ludzie piją alkohol, aby poczuć się lepiej, ale nadużywanie alkoholu ma negatywny wpływ na osobowość pijącego.

Należy pamiętać, że alkohol wpływa nie tylko na pijącego, lecz także na osoby wokół niego. Dlatego też istnieją grupy wsparcia dla DDA, czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików. DDA to grupy wsparcia dla osób, które dorastały w bezpośredniej obecności alkoholika. Takie środowisko mogło negatywnie wpłynąć na ich rozwój emocjonalny i poznawczy. Syndrom DDA to określone objawy, charakterystyczne dla osób, które dorastały w rodzinie alkoholika, takie jak m.in. izolacja, strach przed ludźmi, brak odporności na krytykę.

Źródło: https://portal.abczdrowie.pl/alkoholizm-ciemna-strona-picia-wplyw-na-zycie-i-relacje

Komentarze nie związane z tematyką bloga, będą kasowane.
Przypominam, temat dotyczy nadużywania alkoholu i wpływu tego nałogu, na kontakty z innymi.


 
Fajne
oceny pozytywne: 10  |  oceny negatywne: 0

Dodaj komentarz:

kris69 (48)
Z całym szacunkiem ale Twoja odpowiedź dla przypomina mi swoim klimatem odpowiedzi poprzedniego rządu tuska gdy pytano ich w sprawach nurtujących obywateli Dziękuję i może już lepiej mi nie odpisuj, pozdrawiam i życzę miłej zabawy oczywiście bez podania nicku
#4, 18.02.2018 - 08:46
Nie odpisać, byłoby nietaktem z mojej, strony. Moja odpowiedź, a bardziej jej forma, nie mogła być inna. Nie, mniej jednak chyba dla większości była klarowna i przejrzysta. Pozdrawiam serdecznie... :)
20.02.2018 - 14:07
kris69 (48)
Pozwolę sobie na dopisanie się do powyższego wpisu ponieważ wraz z moją znajomą staliśmy się obiektem ataku tego alkoholika buszującego po Zambie A tak z ciekawości zapytam czy prowadzicie jakieś badania na temat jak odbierany jest agresywny alkoholik na portalu przez trzeźwych ludzi?.. że pozwalacie mu tak bezkarnie harcować? Pozdrawiam serdecznie
#3, 16.02.2018 - 20:25
Nie wiem jakiego użytkownika masz na myśli, mogę się tylko domyślać... Pisząc bloga nie miałem na myśli żadnej konkretnej osoby... Jedyne czym się kierowałem to spostrzeżeniami, tak swoimi jak i innych na portalach na których jestem, tj. FB i Zamba.

Badań żadnych nie robimy, bo też nie jesteśmy kompetentni, a przynajmniej ja się taki nie czuję. Mogę jedynie podzielić się osobistymi spostrzeżeniami, mianowicie na jednym z portali jestem regularnie atakowany przez osobę, co do której czasem żywię podejrzenia, że robi to pod wpływem alkoholu lub innych używek.

Jeśli chodzi o negatywne zachowania na Zambie, to nie jest tak, że pozwalamy bezkarnie harcować..., - do momentu kiedy użytkownik nie łamie regulaminu to nie możemy działać.

Jeśli padamy ofiarą ataku, to należy zgłaszać to przez panel użytkownika, zgłaszać skargi, dobrze jest podać link do konkretnego np. atakującego komentarza, wtedy moderator może w miarę szybko zareagować.

Jednym z rozwiązań które może zrobić użytkownik, atakowany, to zablokować taką osobę, owszem nie jest to doskonała metoda, ale atakujący musi się wtedy odkryć, ale też niestety (dla niego), dość szybko ponosi tego konsekwencje.

Pozdrawiam

ps. Proszę nie zapomnieć, i trzymać się w komentarzach tematyki bloga, i nie używać czasem nazw użytkowników, bo takie komentarze zmuszony będę musiał kasować, a nie chcę tego.
16.02.2018 - 21:13
mary (41)
Poruszyłeś bardzo ciekawy temat i niestety dotyczy on również użytkowników Zamby. Jesteśmy regularnie w odstępach czasowych nawiedzani za osobę chyba niezrównoważoną psychicznie która nie potrafi chyba nic innego oprócz dokuczania innym użytkownikom. Zawsze obiera sobie jakąś ofiarę i tym razem padło na mnie. Trudno ją nawet zrozumieć bo jestem pewna że wypisuje te swoje wypociny pod wpływem alkoholu bo trudno to odczytać i nie za bardzo wiadomo o co temu typkowi spod ciemnej gwiazdy chodzi. Trochę smutnym jest fakt że moderatorzy chyba znają go bardzo dobrze ponieważ był już blokowany w przeszłości i w dalszym ciągu zezwalają mu na powtórne logowanie się na tym portalu jak wszyscy dobrze wiedzą jak się to skończy. Czyli nasuwa się pytanie po co napisałeś ten artykuł jak każde nawet małe dziecko wie że ordynarne i bezczelne bredzenie pijaka nie ma prawa być akceptowane przez innych użytkowników i zdecydowanie przeszkadza wszystkim w relacjach z przyjaciółmi i innymi użytkownikami? Dlaczego promujecie na Zambie durne wpisy pijanego użytkownika? Zapraszam do mnie na lekturę jego twórczości, pozdrawiam
#2, 16.02.2018 - 17:17
Czasem można mieć podejrzenia, że niektórzy użytkownicy piszą będąc pod wpływem jakiś używek, nie mniej jednak jako moderatorzy, możemy reagować dopiero w sytuacji, jeśli taka osoba złamie regulamin.

Zdecydowanie też muszę podkreślić, że nie promujemy tego typu zachowań, oczywiście zdajemy sobie sprawę co do uciążliwości tego typu zachowań, jednak z przyczyn oczywistych, nie możemy stwierdzić, czy jakikolwiek użytkownik, piszący komentarze etc. pisze pod wpływem jakichkolwiek używek.

Co mogę doradzić, podpowiedzieć, to składać skargi na niestosowne obraźliwe komentarze, stosowna suma skarg... może być czynnikiem pozwalającym na pożegnanie się z danym użytkownikiem z portalu Zamba.

Pozdrawiam serdecznie.
17.02.2018 - 11:02
To temat rzeka....pracowałam kiedyś z tymi ludźmi....i złość i żal.....ta choroba dotyka całych rodzin.....i to jest najgorsze...trzeba sięgnąć dna, by się odbić, co udaje się nielicznym. Najgorsze jest w tym to, że nigdy nie wiadomo, kiedy może dopaść...czasem jest to pierwszy kieliszek....Swietny , ale smutny blog....ale warto....Wiele pomaga Krucjata Wyzwolenia Człowieka....pozdrowienia zostawiam...
#1, 13.02.2018 - 18:34
Czyli doskonale znasz specyfikę problemu... Dziękuję za świetny komentarz...
13.02.2018 - 22:36
 

Użytkownik
online
online Obiektywny
Polska, woj. dolnośląskie, WrocławBlogi: tagi
brak tagów