TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Zamba.pl to serwis społecznościowy, dzięki któremu poznasz nowe osoby, odnajdziesz znajomych i dowiesz się co inni myślą o Tobie. Aby dołączyć do innych użytkowników serwisu zarejestruj się!
svetomir blog
Jestem  z wykształcenia farmaceutą i... no właśnie i kim? Do nie dawna zawsze pisałem, ze etnologiem, teraz jednak, patrząc na zakres moich dociekań muszę stwierdzić, że akcenty mi się przesunęły w kierunku antropologii kulturowej.
 

Urodziłem się w Rybniku 22 kwietnia 1975.

Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim (1994), Wydział Farmaceutyczny w Sosnowcu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1999) oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2004). Jestem więc z wykształcenia farmaceutą i... no właśnie i kim? Do nie dawna zawsze pisałem, ze etnologiem, teraz jednak, patrząc na zakres moich dociekań muszę stwierdzić, że akcenty mi się przesunęły w kierunku antropologii kulturowej. Nie zajmuje sie bowiem kultura ludową, ani samymi tylko kulturami niemasowymi, ale zróżnicowaniem kultur z uwzględnieniem kultury masowej. Tak więc wychodzi , ze jestem antropologiem kulturowym.

Mam kochaną żonę i wspaniałego, prawie dwuletniego syneczka Pawełka.

Od dziesięciu lat nieregularnie publikuję w czasopismach naukowych (ALBO albo, Konteksty, Panacea, Uniwersytet Kulturalny), społeczno - politycznych (Najwyższy Czas, Opcja na Prawo), religijnych (Przewodnik Katolicki) i lokalnych (U Nas) oraz na licznych stronach internetowych.

Prowadzę trzy blogi:

- Okiem Svetomira to mój „poważny” blog – w dziale Polityka snuję refleksje na tematy polityczne, a w dziale Kultura publikuje rezultaty moich mniej lub bardziej naukowych dociekań antropologicznych oraz informacje o ciekawych imprezach i publikacjach

- Rybnik w obiektywie komórki to fotoblog nieco z przymrużeniem oka. Wiadomo, fotograf ze mnie żaden, a z komórki żaden aparat, dlatego też po tych zdjęciach nie można się wiele spodziewać. Obecnie blog zawieszony do wiosny.

-Limeryki ze śmietnika to blog, w którym realizuję się jako wierszokleta. Również z przymrużeniem oka. 
Fajne
oceny pozytywne: 0  |  oceny negatywne: 0

Dodaj komentarz: